Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Twarz - Wszystko o trądziku- jak go skutecznie leczyć?


Twarz - Wszystko o trądziku- jak go skutecznie leczyć?

1. CO TO JEST TRĄDZIK?

Trądzik jest chorobą skóry, której często towarzyszy stan zapalny. Dotyczy prawie wszystkich począwszy od 12-13, aż do 20-25 roku życia. Powstają wtedy zmiany zapalne - "pryszcze" (zaczerwienione i bolesne przy dotyku) oraz niezapalne (zaskórniki) - "wągry" (niebolesne, jasne bądź ciemne punkty). Trądzik może występować nie tylko na twarzy, ale też na ramionach, klatce piersiowej i plecach.

2. JAK POWSTAJE TRĄDZIK?

Trądzik powstaje w mieszkach włosowych (porach). Do nich wydzielany jest łój z gruczołów łojowych. Najwięcej mieszków włosowych i gruczołów łojowych jest na twarzy, ramionach, klatce piersiowej i plecach. Tam właśnie najczęściej występuje trądzik.

3. JAK ROZWIJA SIĘ TRĄDZIK?

A).Ujścia mieszków włosowych ("pory") są zatkane. Produkowany w nadmiarze łój zaczyna gromadzić się (jest to jeszcze niewidoczne na skórze).

B). Gromadzący się łój tworzy zaskórniki - "wągry" (niebolesne, widoczne już jako jasne lub ciemne punkty).

C). Ściany zaskórników pękają i ich zawartość wylewa się w głąb skóry. Rozwijają się stany zapalne - "pryszcze" (widoczne pod postacią zaczerwienienia).

4. GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

Trądzik powinien być leczony tylko przez specjalistę - lekarza dermatologa. Leczenie polecone przez inne osoby wcale nie musi Ci pomóc, a nawet może zaszkodzić. Wyciskanie "wągrów" lub "pryszczy" (przez Ciebie lub kosmetyczkę) nie pomaga, dlatego że nie usuwa przyczyny trądziku i może powodować blizny, które pozostają na całe życie.

5. CO NALEŻY STOSOWAĆ DO MYCIA I PIELĘGNACJI TWARZY?

Jeśli masz trądzik, Twoja skóra może być wysuszona i podrażniona przez stosowane leki. Zamiast drażniącego mydła stosuj specjalne emulsje do mycia i pielęgnacji skóry wrażliwej. Są one dostępne w aptekach bez recepty. Zapytaj swojego lekarza dermatologa, który preparat jest najlepszy dla Twojej skóry. Jeśli źle tolerujesz wodę, wybierz specjalną emulsję, którą można stosować bez wody. Jej użycie polega na tym, aby nałożyć niewielką ilość preparatu na skórę twarzy i równomiernie rozprowadzić na całej powierzchni. Następnie należy oczyścić skórę płatkiem kosmetycznym. Emulsje są idealnymi preparatami do pielęgnacji skóry trądzikowej, ponieważ nie zatykają ujść mieszków włosowych ("porów") i nie pozostawiają uczucia "tłustej skóry". Po umyciu twarzy najlepiej stosuj kremy nawilżające przeznaczone do skóry wrażliwej, nie zatykające porów


nasze-babskie-sprawy 4/10/2008 16:13:20 [Powrót] Komentujgruczoły łojowe to moja zmora
misia 9/03/2009 20:17:14
| brak www IP: 79.173.30.87

Polecam poradnik ze strony natradzik.com.pl - Dzieki temu poradnikowi odzyskałam pewność siebie.To fakt – rezultaty nie były widoczne odrazu,aczkolwiek jak porownuje swoją twarz obecnie,z tymi na zdjęciu sprzed 9 tygodni,to efekt jest fantastyczny wrecz! Ludzie kupujcie-naprawde warto!!!
Najnowsze metody leczenia i zapobie 7/12/2008 10:04:49
| brak www IP: 83.5.5.46

porady w 100% prawdziwe
pozdro dla autorki bloga :-)
anwet 15/11/2008 00:52:17
| brak www IP: 88.156.18.184


Księga Gości

Ksiega Gości
Dodaj do Księgi


Archiwum

2008
Październik
WrzesieńLinki